fb

Mariola Popielecka

MariolaPopielecka.jpg

Dyplomowana terapeutka specjalizująca się w różnorodnych terapiach m.in. w masażu  klasycznym, leczniczym, limfatycznym, relaksacyjnym, kosmetycznym (odmładzający), masażu punktowy twarzy.

MASAŻ ODCHUDZAJĄCO-SPORTOWYprzyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, polepsza ukrwienie i dotlenienie skóry, ujędrnia i uelastycznia skórę, przyspiesza przemianę materii.

MASAŻ IZOMETRYCZNY – jest to masaż stosowany w rehabilitacjach po częściowym unieruchomieniu kończyn, w przypadku częściowego zaniku lub osłabienia mięśnia, stosowany po urazach, złamaniach lub dłuższej rekonwalescencji z powodu innych schorzeń. Służy również jako masaż wyszczuplający.

MASAŻ BOROWINOWY- KAWOWY– Zabieg przeznaczony dla kobiet i mężczyzn z potrzebą głębokiego relaksu i odprężenia z zastosowaniem specjalnej borowiny lub czekolady do masażu. Efektami zabiegu są: stymulacja mikrokrążenia, poprawa jędrności i elastyczności skóry, spowolnienie procesu starzenia, głęboki relaks i poprawa stanu psychicznego.

MASAŻ MIODOWY – oryginalna metoda terapii manualnej łącząca zalety masażu klasycznego, aromoterapii oraz uzdrawiania za pomocą produktów pszczelarskich. Miód stosowany zewnętrznie wykazuje silne działanie przeciwzapalne i regenerujące. Masaż odnawia uszkodzone tkanki, wspomaga leczenia złamań i kontuzji, zmniejsza obrzęki, łagodzi bóle.

MASAŻ LIMFATYCZNYRozprowadza limfę w organizmie. Przeciwdziała powstaniu obrzęków, celulitu oraz eliminuje już istniejące. Drenaż limfatyczny jest jedną z metod leczenia fizykalnego. Zastosowanie odpowiednich zabiegów pozwala na usprawnienie krążenia limfy przeciwdziałając powstawaniu chorób wywołanych jej zastojem, jak również likwidując obrzęki zastoinowe, zapalne, onkotyczne i chłonne. Pozwala także na usprawnienie przepływu limfy po przebytych chorobach zakaźnych i nowotworowych, przyspieszając powrót do zdrowia. Twórcą drenażu limfatycznego jest duński lekarz Emil Vodder. Vodder w swojej pracy stykał się z zaburzeniami gospodarki wodnej w mięśniach, ze zmianami skórnymi, z zaburzeniami w wydzielaniu błon śluzowych, zapaleniami zatok i innych. Zastosowanie drenażu limfatycznego w tych schorzeniach bardzo szybko prowadziło do poprawy stanu zdrowia i w większości przypadków trwałego wyleczenia. Opublikowany w 1934 roku przez Voddera drenaż limfatyczny bardzo szybko zyskał uznanie i stosowany jest do dnia dzisiejszego zarówno jako masaż ogólny, jak i metoda pielęgnacji twarzy. W ostatnich latach drenaż limfatyczny przeżywa swój renesans. Obecnie jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów masażu, szczególnie w Europie Zachodniej. To wielkie zainteresowanie drenażem spowodowało powstanie wielu technik i sposobów postępowania, jednak sam mechanizm oddziaływania na układ limfatyczny pozostaje nie zmieniony.